Beoinfo vesti

Još sedam nelegalnih taksista privremeno ostaju bez vozila

27.09.2006.

Još sedam nelegalnih taksista privremeno ostaju bez vozila
Veličina Slova

Inspektori drumskog saobraćaja Sekretarijata inspekcijske poslove, u saradnji sa OUP Lazarevac,  danas su iz saobraćaja isključili sedam nelegalnih taksi prevoznika. Njima su privremeno oduzeta vozila i smeštena na parking JKP „Parking servis” na Novom Beogradu. Tu će se nalaziti do donošenja pravosnažnog sudskog rešenja. Protiv vozača ovih vozila biće podnet zahtev sudiji za prekršaje radi pokretanja prekršajnog postupka.

Novi Zakon o javnom prevozu predviđa trajno oduzimanje vozila kojim se vrši nelegalan taksi prevoz.

Sekretarijat za inspekcijske poslove, koji je nedavno već sproveo sličnu akciju pri kojoj je privremeno oduzeto 9 vozila,  najavio je da će nastaviti pojačanu akciju sprečavanja nelegalnog taksi prevoza sve dok ovaj problem u gradu ne bude potpuno rešen.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više