Beoinfo vesti

Projekat sanacije podzemnog pešačkog prolaza „Albanija”

28.09.2006.

Projekat sanacije podzemnog pešačkog prolaza „Albanija”
Veličina Slova

Direkcija za puteve Sekretarijata za saobraćaj zaključiće ugovor sa Građevinskim fakultetom o izradi projekta sanacije i rekonstrukcije podzemnog pešačkog prolaza kod palate „Albanija”. Kako je na današnjoj konferenciji za novinare rekao gradonačelnik Nenad Bogdanović, reč je o veoma bitnom projektu koji ima za cilj sređivanje prostora na početku Knez Mihailove ulice.

– Za izradu ovog projekta iz budžeta grada odobreno je 11.715.040 dinara. U prvoj fazi sređivanja ovog prostora ukinuli smo uličnu prodaju, a druga podrazumeva njegovo kompletno obnavljanje. Ugovor se odnosi na izradu projekta rekonstrukcije sistema za kanalisanje i odvođenje kišnih i podzemnih voda, kao i na projekte sanacije hidroizolacije i rekonstrukcije pešačkih površina. Biće urađen i projekat skulpture na pešačkom ostrvu i idejno rešenje za rekonstrukciju enterijera podzemnog pešačkog prolaza. Kada se sve bude realizovalo, ovaj deo grada biće jedan od najlepših – rekao je Bogdanović. 

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više