Beoinfo vesti

„Dositejevo pero” po deveti put

05.10.2006.

„Dositejevo pero” po deveti put
Veličina Slova

Nagrade dečje kritike „Dositejevo pero”, koje se ove godine dodeljuju po deveti put, biće uručene sutra u 13 časova u svečanoj sali opštine Voždovac.

Najveći žiri na svetu, sastavljen od učenika iz 24 osnovne škole sa Voždovca, Novog Beograda, Zemuna i Zvezdare, koji je imao ukupno 250 članova, dodeliće ova priznanja knjigama koje su, prema njihovoj oceni, bile najbolje u 2005. godini. Organizatori su Prijatelji dece Voždovca i Biblioteka „Dositej Obradović”.

Žiri mlađih razreda osnovnih škola odlučio je da „Dositejevo pero” za prošlu godinu dobije knjiga „Anđeli pevaju” Dušana Karanovića. Drugu nagradu osvojila je Ljiljana Ninković-Mrgić za knjigu „Pingvini su čudo jedno”, dok je treća nagrada pripala knjizi „Bukvar ponašanja u crkvi” Dušanke Bojičić.

Žiri učenika starijih razreda dodelio je „Dositejevo pero” Simeonu Marinkoviću za knjigu „Priče
o Svetome Savi”. Drugu nagradu osvojila je knjiga „Hristodarje” Blagoja Rogača, dok je treće mesto pripalo Milovanu Vitezoviću za knjigu „Kad je neven bio sunce”.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više