„Raj, jedna imperijalistička tragikomedija” Želimira Žilnika prvi put pred domaćom publikom
U Velikoj sali Doma omladine Beograda u nedelju, 8. oktobra, u 18 i 21 čas biće prikazan film Želimira Žilnika „Raj, jedna imperijalistička tragikomedija“, snimljen još 1976. godine u Nemačkoj, koji do sada nije prikazivan u bioskopskim dvoranama. Najavljen kao „neobično ostvarenje domaćeg reditelja sa kultnim statusom u Nemačkoj”, film govori o periodu levog radikalizma i urbane gerile u Nemačkoj sredinom sedamdesetih godina. Ovaj film je kratko vreme prikazivan u Nemačkoj, da bi potom bio skinut sa repertoara, sve do 1998. godine, kada je prikazan u okviru revije „Nemačka u jesen” na Minhenskom filmskom festivalu.
Između projekcija biće organizovan i razgovor sa rediteljem Želimirom Žilnikom, koji je zbog ovog filma pre trideset godina morao da napusti Nemačku.
Ulaznice za ove predstave koštaće sto dinara.