Radmila Hrustanović i Vladimir Marković polažu vence na spomenike rodoljubima i braniocima Beograda
Povodom godišnjice streljanja rodoljuba u Drugom svetskom ratu, zamenik gradonačelnika Radmila Hrustanović položiće sutra u 10 časova u ime Grada Beograda cveće kod Spomen-obeležja na ulazu u nekadašnji Banjički logor. Sat kasnije ona će odati poštu rodoljubima streljanim od 1941. do 1945. godine u Spomen-parku Jajinci.
Povodom obeležavanja 7. oktobra, Dana herojske odbrane Beograda 1915. godine, član Gradskog veća Vladimir Marković položiće u 11 časova cveće na Spomen-kosturnicu branilaca Beograda, u 11.30 časova na grob majora Dragutina Gavrilovića na Novom groblju, a u 12.30 časova na spomenik braniocima Beograda 1915. godine na Dorćolu, na Obali majora Dragutina Gavrilovića.
Austrougarske i nemačke trupe su 7. oktobra pod komandom feldmaršala Makenzena počele sedmodnevni napad na prestonicu Srbije, koji se završio njenom okupacijom. Hrabri major Dragutin Gavrilović, koji se proslavio svojom komandom i govorom „U odbranu Beograda”, u napadu je teško ranjen.