Beoinfo vesti

Radmila Hrustanović i Vladimir Marković položili vence na spomenike rodoljubima i braniocima Beograda

07.10.2006.

Radmila Hrustanović i Vladimir Marković položili vence na spomenike rodoljubima i braniocima Beograda
Veličina Slova

Povodom godišnjice streljanja rodoljuba u Drugom svetskom ratu, zamenik gradonačelnika Radmila Hrustanović položila je danas u ime Grada Beograda cveće kod Spomen obeležja na ulazu u nekadašnji Banjički logor. Sat kasnije ona je odala i poštu rodoljubima streljanim od 1941. do 1945. godine u  Spomen-parku Jajinci.
– Pre šezdeset godina ovde je streljano osamdeset hiljada ljudi, ceo jedan grad je nestao. U Jajincima se uči lekcija o rodoljublju, ali iz ovog svetilišta i čistilišta šaljemo i poruku svima da je samo mir pobeda – rekla je Radmila Hrustanović.
Povodom obeležavanja 7. oktobra, Dana herojske odbrane Beograda 1915. godine, član Gradskog veća Vladimir Marković položio je cveće na Spomen-kosturnicu branilaca Beograda, grob majora Dragutina Gavrilovića na Novom groblju i spomenik braniocima Beograda 1915. godine na Dorćolu, na Obali majora Dragutina Gavrilovića.
Austrougarske i nemačke trupe su 7. oktobra pod komandom feldmaršala Makenzena počele sedmodnevni napad na prestonicu Srbije, koji se završio njenom okupacijom. Hrabri major Dragutin Gavrilović, koji se proslavio svojom komandom i govorom „U odbranu Beograda”, u napadu je teško ranjen.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više