Tokom vikenda odneto 1.826 kubika kabastog smeća
Ekipe JKP „Gradska čistoća” uklonile su tokom proteklog vikenda sa područja deset gradskih opština ukupno 1.826 kubika kabastog smeća, saopštilo je danas ovo komunalno preduzeće. Ova akcija se već uobičajeno sprovodi svakog prvog vikenda u mesecu.
Kao i obično, građani su svoj stari nameštaj, dotrajale aparate za domaćinstvo i druge neupotrebljive kabaste predmete odlagali pored najbližih kontejnera.
– Građani u određeno vreme treba da iznesu kabasto smeće pored najbližih kontejnera noć pre naše akcije i o tome obaveste JKP „Gradska čistoća”, a naši radnici otpremiće ga do gradske deponije. Procedura prijavljivanja i uslova odvoženja kabastih predmeta drugačija je za pravna lica. Oni ovu vrstu usluge plaćaju po kubnom metru odvezenog smeća, ili po broju sati rada – rekao je Miloš Kostić, direktor Sektora operative u JKP „Gradska čistoća”.
Odnošenje većih količina ovog smeća može se i unapred najaviti „Gradskoj čistoći” na broj telefona: 2768-770.