Uskoro video-nadzor u svim školama na Paliluli
Predsednik opštine Palilula Danilo Bašić potpisao je juče sa direktorima palilulskih osnovnih i srednjih škola ugovore o finansijskoj donaciji za ugradnju video-nadzora u škole. Donacija iznosi ukupno 7.800.000 dinara, a svaka škola dobiće između 300.000 i 400.000 dinara, koliko košta kupovina i ugradnja uređaja i kamera.
Broj kamera zavisi od veličine škole, a predviđeno je da se nabavi nekoliko kamera sa veoma visokom rezolucijom. Ugradnja bi trebalo da bude završena do Nove godine.
U sledećoj fazi, planiranoj za narednu godinu, sve škole biće povezane u jedinstvenu video-mrežu, čiji će centar biti u OUP Palilula. Tako će se ostvariti potpun uvid u dešavanja u svim školama, što je i osnovni cilj ovog projekta.