Beoinfo vesti

Radmila Hrustanović primila predstavnike humanitarne organizacije „Hospice”

13.10.2006.

Radmila Hrustanović primila predstavnike humanitarne organizacije „Hospice”
Veličina Slova

Zamenik gradonačelnika Beograda Radmila Hrustanović primila je danas u Starom dvoru petočlanu delegaciju humanitarne organizacije „Hospice” posvećene zbrinjavanju pacijenata u odmakloj fazi malignih i drugih neizlečivih bolesti i pružanju podrške njihovim porodicama. Ova organizacija je u otvaranje centra u Beogradu uložila 200.000 evra. Prijemu su prisustvovali dr Vladan Šubarević, član Gradskog veća, i Snežana Stevanović, gradski sekretar za zdravstvo.

 – U prošlim vremenima, zbog ratova i siromaštva ova pitanja su ostavljana po strani, a danas pitanja palijativnog zbrinjavanja i palijativne medicine predstavljaju još jedan od puteva ka humanijem društvu. Sada nastojimo na sve načine da naše društvo učinimo što humanijim i uveravam vas da ćemo i ubuduće pomagati onima kojima je pomoć najpotrebnija – rekla je Radmila Hrustanović.

 Dr Meri Bejns, predstavnica humanitarne organizacije „Hospice”, rekla je da je ova organizacija nastala pre 40 godina u Londonu i da danas ima 8.500 programa u 128 zemalja. Cilj ove organizacije je da  se pacijentima u što većoj meri ublaže bolovi i pruži emotivna i duhovna podrška. Usluge centra su besplatne.

 U Dalmatinskoj ulici danas je otvoren Edukativni centar koji nosi ime gospođe Prue Dufour, čija je porodica glavni donator ovog projekta. Otvaranju centra prisustvovali su dr Vladan Šubarević, član Gradskog veća i Snežana Stevanović, gradski sekretar za zdravstvo.


Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više