Beoinfo vesti

Simfonijski orkestar Geteborga u nedelju na Kolarcu

13.10.2006.

Simfonijski orkestar Geteborga u nedelju na Kolarcu
Veličina Slova

U Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine u nedelju, u 20 časova, biće održan poslednji orkestarski koncert ovogodišnjeg Bemusa. Nastupiće Simfonijski orkestar Geteborga, uz solistu Martina Fresta na basetnom rogu i dirigenta  Marija  Vencaga.

Geteborški simfoničari važe za  jedan od najboljih ansambala Evrope, a u prošloj sezoni obeležili su sto godina od osnivanja. Za publiku 38. Bemusa Simfonijski orkestar Geteborga izvešće delo velikog švedskog kompozitora Vilhelma Stenhamara, koji je ovim ansamblom dirigovao 1906. godine, zatim Mocartov koncert za klarinet i orkestar, Sibelijuovu simfoniju broj 7 i Verdijevu uvertiru „Moć sudbine”.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više