Održana završna manifestacija akcije „Hrana za moje zdravlje”
Povodom Svetskog dana hrane, danas je u „Medifarmu” održana završna manifestacija akcije „Hrana za moje zdravlje”, koju su organizovali Grad Beograd, Gradski zavod za javno zdravlje, Udruženje za javno zdravlje Srbije i sedam beogradskih predškolskih ustanova. Cilj ove akcije bilo je formiranje pravilnih stavova u vezi sa zdravom ishranom, kao i učenje veštinama pripremanja hrane na zdrav način. U beogradskim predškolskim ustanovama, u kojima trenutno boravi 47.000 mališana, akcija je trajala mesec dana, dok se u domovima zdravlja na istu temu sprovodio zdravstveno-vaspitni rad sa drugim grupacijama stanovništva.
Ljiljana Lučić, sekretar za socijalnu i dečju zaštitu, rekla je da se akcija u predškolskim ustanovama sprovodila u okviru programa „Zdrav vrtić” i da je pravilna ishrana samo jedna od tema koja se obrađuje sa decom ovog uzrasta.
– Sekretarijat za socijalnu i dečju zaštitu u vrtićima i jaslicama prati standarde i kvalitet ishrane mališana, a veoma je važno da deca u ovom uzrastu steknu zdrave navike u ishrani. U predškolskim ustanovama mi deci obezbeđujemo ne samo vaspitno-obrazovni rad već i uslove za zdrav razvoj, kao i sticanje drugih korisnih navika – rekla je Ljiljana Lučić.
Ona je naglasila da će Grad Beograd i Sekretarijat za socijalnu i dečju zaštitu, u saradnji sa stručnim ljudima iz Gradskog zavoda za javno zdravlje, i dalje podržavati ovakve i slične akcije. Posle prigodnog programa, koji su izveli mališani iz predškolskih ustanova „Voždovac”, „Grocka”, „Rakovica”, „Zvezdara”, „Palilula”, „Stari grad” i „Obrenovac”, Ljiljana Lučić uručila je nagrade pobednicima konkursa za najlepše dečje likovne radove na temu „Hrana”.