Beoinfo vesti

Đorđe Bobić prisustvovao tribini o izradi novog regulacionog plana

19.10.2006.

Đorđe Bobić prisustvovao tribini o izradi novog regulacionog plana
Veličina Slova

Gradski arhitekta Đorđe Bobić prisustvovao je večeras tribini u Jajincima, organizovanoj u okviru pripreme regulacionog plana za to naselje. Govoreći o izradi ovog dokumenta, on je rekao da je cilj tribine da promoviše izradu novog planskog akta za taj deo grada, koji u potpunosti mora da bude usklađen sa Generalnim planom Beograda do 2021. godine. – U ovom trenutku je najvažnije da konsultujemo građane o problemima i potrebama ovog naselja kako bi plan koji donosimo bio što bolji osnov za njihovo rešavanje – rekao je Bobić. On je podsetio da su urbanisti do sada najpre završavali plan, pa tek potom stavljali taj dokument na javni uvid. – Naš novi metod rada u pripremi regulacionih planova jeste da najpre razgovaramo sa građanima, pa kad bude urađen koncept plana da ih ponovo konsultujemo – rekao je Bobić. On je naglasio da će se izradom regulacionog plana za ovo naselje jasno definisati namena i karakter zemljišta što će omogućiti pojednostavljivanje procedure za izdavanje odobrenja za izgradnju objekata i infrastrukture, kao i brže rešavanje imovinsko-pravnih odnosa i legalizacije objekata i efikasnije dobijanje građevinskih dozvola. Na tribini se govorilo i o drugim aktuelnim temama ovog naselja, kao što su gasifikacija, toplifikacija, kanalizacija i izgradnja saobraćajne infrastrukture. Tribini u Jajincima prisustvovali su i Goran Lukačević, predsednik opštine Voždovac, predstavnici Sekretarijata za urbanizam i Urbanističkog zavoda Beograda, kao i brojni žitelji ovog naselja.
Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više