Obeležavanje 60 godina Predškolske ustanove „Rakovica”
U Sportsko-rekreativnom centru „Pionirski grad” sutra u 11 časova biće održana svečanost povodom obeležavanja 60 godina postojanja i rada Predškolske ustanove „Rakovica”. U programu će učestvovati deca iz svih rakovičkih vrtića, koja će pesmom, pričom i recitovanjem pokazati šta su sve naučili u vrtićima. Hor vaspitača i mališani izvešće „Serenadu o Beogradu”. Zajednički nastup imaće roditelji i deca iz vrtića „Dolores”, u kome se primenjuje program „Dečji vrtić kao porodični centar”.
Pre 60 godina doneta je odluka o otvaranju „Obdaništa broj 20” u Beogradu. Danas se on zove „Dimitrije Koturović” , a u njemu, u četiri vrtićke i dve jaslene grupe, boravi 150 dečaka i devojčica. Na opštini Rakovica, inače, postoji 11 vrtića, od kojih je „najmlađi” otvoren prošle godine. To je „Jezerce” u Resniku u kome boravi 361 dete.