Beoinfo vesti

U Starom dvoru održana svečanost povodom početka rada Univerziteta Njujork u Beogradu

24.10.2006.

U Starom dvoru održana svečanost povodom početka rada Univerziteta Njujork u Beogradu
Veličina Slova

Zamenik gradonačelnika Radmila Hrustanović i gradski menadžer Bojan Stanojević prisustvovali su večeras u Starom dvoru svečanosti povodom početka rada Univerziteta Njujork u Beogradu (UNYB). Svečanosti su prisustvovali i predstavnici Vlade Republike Srbije, diplomatskog kora i brojnih domaćih i stranih preduzeća koja posluju u našoj zemlji, a gostima su se obratili direktor Programa međunarodne saradnje i razvoja tržišta Nacionalnog američkog univerziteta Tomas Hajns i direktor UNYB Miona Badžević. Univerzitet Njujork u Beogradu deo je Koledž grupe Njujork, najveće visokoobrazovne organizacije u srednjoj i jugoistočnoj Evropi. Osnovan je septembra ove godine da bi mladim ljudima u Srbiji ponudio moderno i kvalitetno visokoškolsko obrazovanje. Tokom prve godine rada UNYB će omogućiti dobijanje MBA (Master of Business Administration) diploma Nacionalnog američkog univerziteta i švajcarskog Univerziteta Kurt Boš. Programom Nacionalnog američkog univerziteta studenti će sticati MBA diplome iz oblasti menadžmenta, informacionih tehnologija i menadžmenta u zdravstvu, dok Univerzitet Kurt Boš nudi MBA zvanja iz menadžmenta, bankarstva, upravljanja ljudskim resursima, informacionih tehnologija, marketinga i turizma. I jedan i drugi program izvode se na engleskom jeziku, a predavanja drže profesori iz SAD-a, Švajcarske, Francuske i Grčke. Nastava traje godinu dana, posle čega studenti imaju tri do šest meseci da urade samostalni projekat i dobiju diplomu.
Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više