Trodnevni seminar za mlade koji traže posao
Savet za socijalnu politiku opštine Novi Beograd i Kancelarija za mlade, u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošljavanje i Građanskim inicijativama, organizuju besplatan seminar za mlade Novobeograđane uzrasta od 19 do 30 godina koji prvi put traže posao. Seminar će biti održan od 6. do 8. novembra u prostorijama opštine Novi Beograd od 9 do 15 sati.
Tokom trodnevne obuke mladi ljudi koji su stekli diplome trećeg i četvrtog stepena stručne spreme, naučiće kako da definišu ciljeve u vezi sa sopstvenim zapošljavanjem i karijerom, na koji način da se najbolje predstave poslodavcima, kao i da se ohrabre i povećaju samopouzdanje u traženju posla. Na seminaru će od specijalizovanih predavača učiti i veštinu pisanja radne biografije i motivacionog pisma.
Uz starosni uslov, budući polaznici prilikom prijavljivanja treba da prilože dokaz da su registrovani u Nacionalnoj službi zapošljavanja.
Svi zainteresovani za ovu obuku mogu se prijaviti putem telefona 3106-812 (Vojka Cerović), svakog radnog dana, od osam do 16 časova, ili na 2623-974 (Tanja Subotić). Seminar će se održati u sali broj tri opštine Novi Beograd. Broj polaznika ograničen je na 25. Stečena znanja zvanično će se smatrati neformalnim obrazovanjem i biće nakon obuke upisana u radne knjižice.