Beoinfo vesti
Počast braniocima Beograda
01.11.2006.
Počast braniocima Beograda
Povodom 1. novembra, Dana oslobođenja Beograda u Prvom svetskom ratu, Dejan Mali, član Gradskog veća, položio je danas u ime Grada Beograda cveće na Spomen-kosturnicu branilaca Beograda 1915. godine na Novom groblju.
Poštu junacima palim za slobodu srpske prestonice odale su delegacije Ministarstava odbrane, Ministarstva za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku, Saveza udruženja ratnika oslobodilačkih ratova Srbije 1912–1920. i potomaka i Društva za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova 1912–1918. godine.
Na današnji dan 1918. godine, pre 88 godina, Beograd su samo 45 dana po probijanju Solunskog fronta, oslobodili vojnici Prve armije, kojom je komandovao general Petar Bojović.
Podeli vest