Izložba komoda u Muzeju primenjene umetnosti
Dan Muzeja primenjene umetnosti, 6. novembar, biće obeležen izložbom komoda iz muzejske zbirke, koju će u ponedeljak u 19 časova otvoriti Mirjana Božidarević, predsednik opštine Stari grad. Javnosti će tom prilikom po prvi put u celini, posle restauracije, biti prikazana izuzetno vredna zbirka sa 26 eksponata iz raznih vremenskih perioda, od renesanse do danas. Izložbu će pratititi i posebna kataloška edicija „Zbirke Muzeja”.
Izložene komode pripadaju kolekciji koja se postepeno formirala od osnivanja Muzeja, zaslugom kustosa dr Verene Han i Mirjane Jevrić-Lazarević, a od 1995. godine i Marije Bujić. Poslednja komoda nabavljena je nedavno kako bi upotpunila i stilski obogatila ovu galeriju eksponata nastalih od XVII do XX veka.