Pojačana kontrola lepljenja plakata
Gradski komunalni inspektori utvrdili su da se nastavlja sa praksom oglašavanja fizičkih i pravnih lica na mestima na kojima nije dozvoljan ovakav vid reklamiranja.
– Akcija na zaustavljanju bespravnog lepljenja plakata nastavlja se i predstavlja naše trajno opredeljenje. Upozoravamo sve koji se oglašavaju na ovaj način, kršeći time Odluku o opštem uređenju grada, da će u slučaju plakatiranja na nedozvoljenim mestima komunalna inspekcija naložiti njihovo uklanjanje o trošku onoga ko ih je i postavio. Pored toga, novčanom kaznom od 10 hiljada dinara biće kažnjeno pravno lice ili preduzetnik, a kaznom od 2.500 dinara odgovorno lice u pravnom licu, kao i fizičko lice koje se ne pridržava Odluke o opštem uređenju grada – rekao je Miodrag Joksimović, pomoćnik gradskog sekretara za inspekcijske poslove.