Druga regionalna ministarska konferencija Jugoistočne Evrope
Željko Ožegović, predsednik Stalne konferencije gradova i opština i predsednik opštine Novi Beograd, učestvuje u radu Druge regionalne ministarske konferencije Jugoistočne Evrope, koja se danas i sutra održava u Skoplju. Na ovoj konferenciji, koja se održava pod pokroviteljstvom Pakta za stabilnost Jugoistočne Evrope i Saveta Evrope, učestvuju predstavnici centralnih vlasti zemalja regiona i asocijacija lokalnih i regionalnih vlasti, kao i predstavnici međunarodnih organizacija prisutnih u regionu.
Tema ovog skupa je „Efikasna demokratska lokalna i regionalna vlast”. Na konferenciji će se predstaviti trenutno stanje lokalne samouprave u zemljama regiona i oceniti napredak postignut na polju decentralizacije od prethodne regionalne konferencije, koja je održana u Zagrebu pre dve godine.