Beoinfo vesti

Druga regionalna ministarska konferencija Jugoistočne Evrope

08.11.2006.

Druga regionalna ministarska konferencija Jugoistočne Evrope
Veličina Slova

Željko Ožegović, predsednik Stalne konferencije gradova i opština i predsednik opštine Novi Beograd, učestvuje u radu Druge regionalne ministarske konferencije Jugoistočne Evrope, koja se danas i sutra održava u Skoplju. Na ovoj konferenciji,  koja se održava pod pokroviteljstvom Pakta za stabilnost Jugoistočne Evrope i Saveta Evrope, učestvuju predstavnici centralnih vlasti zemalja regiona i asocijacija lokalnih i regionalnih vlasti, kao i predstavnici međunarodnih organizacija prisutnih u regionu.

Tema ovog skupa je „Efikasna demokratska lokalna i regionalna vlast”. Na konferenciji će se predstaviti trenutno stanje lokalne samouprave u zemljama regiona i oceniti napredak postignut na polju decentralizacije od prethodne regionalne konferencije, koja je održana u Zagrebu  pre dve godine.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više