Beoinfo vesti

Održan skup o izazovima novog javnog zdravlja

10.11.2006.

Održan skup o izazovima novog javnog zdravlja
Veličina Slova

Povodom manifestacije „Dani Zavoda 2006”, Gradski zavod za javno zdravlje organizovao je danas u hotelu „Metropol” stručnu konferenciju na temu „Izazovi novog javnog zdravlja”. Cilj konferencije bio je da definiše ulogu zavoda i instituta u sprovođenju javnog zdravlja, s obzirom na to da ove zdravstvene ustanove svoje aktivnosti usmeravaju ne samo na pojedinca, već i na celokupnu populaciju.

– Gradski zavod za javno zdravlje ima veliki značaj za zdravstvo Beograda, počev od  praktičnih stvari koje se tiču kvaliteta vode koju pijemo pa do onih koje se odnose na planiranje i razvoja zdravstvene zaštite u našem gradu, kao što su ispitivanje kvaliteta zdravstvenih usluga, zadovoljstva zaposlenih i korisnika usluga – rekao je dr Vladan Šubarević, član Gradskog veća.

Šubarević je najavio da će Sekretarijat za zdravstvo, nakon preuzimanja osnivačkih prava nad određenim brojem beogradskih zdravstvenih ustanova 1. januara 2007. godine, predstaviti javnosti strategiju razvoja javnog zdravlja u Beogradu u okviru koje će Gradski zavod za javno zdravlje biti jedna od najjačih poluga.

Današnjem skupu  prisustvovali su i sekretari gradskih sekretarijata za zdravstvo dr Snežana Stevanović, kao i zaštitu životne sredine Branislav Božović.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više