Uslužni centar u Novom Beogradu od 17. novembra
Posle dužeg renoviranja, šalter sala u prizemlju zgrade opštine Novi Beograd biće otvorena sledeća nedelje. Svečano otvaranje Opštinskog uslužnog centra zakazano je za 17. novembar.
Pored potpuno novog enterijera koji zadovoljava visoke standarde modernog dizajna, građane očekuje i unapređena usluga Opštinske uprave.
U skladu sa konceptom opštinskog projekta „Korak bliže građanima” i nastojanjem da se poboljša rad opštine kao javnog servisa, umesto dosadašnjeg načina rada i klasičnih šaltera građanima će biti omogućen direktan kontakt sa zaposlenima. Pored usluga i službi koje su ranije bile u šalter sali, sada će raditi i službenici iz odeljenja za inspekcijske poslove, građevinske i komunalne poslove, odeljenja za društvene delatnosti i imovinsko-pravne poslove. U holu zgrade na usluzi građanima biće i info pult, šalter banke i fotokopirnica, tako da će stranke moći na jednom mestu da završe sve poslove.
Ovih dana završeno je opremanje sale novim nameštajem i kompjuterima, a radnici su danas proveravali i funkcionisanje elektronskog prozivnog sistema.
Zbog renoviranja šalter sale, građani su overu dokumenata obavljali u Opštinskom uslužnom centru u Bloku 70, gde će i posle otvaranja sale u zgradi opštine moći da obavljaju poslove iz nadležnosti opštine.