Donacija tri EKG aparata Hitnoj pomoći
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda poklonila je danas Hitnoj pomoći tri savremena EKG aparata. Ovu medicinsku opremu u ime Direkcije uručio je direktor Boris Ranković, istakavši da je dužnost svakog javnog preduzeća da u skladu sa svojim mogućnostima pomogne zdravstvene ustanove.
– Bolesti srca uzrok su smrti u 56 odsto smrtnih slučajeva u Beogradu, pa smo zbog toga odlučili da kupimo baš EKG aparate. Briga o zdravlju svima mora biti na prvom mestu – rekao je Ranković.
Uručenju poklona, vrednog oko 12 hiljada evra, prisustvovao je profesor doktor Miodrag Ostojić, predsednik udruženja „Fond Srbije za vaše srce”, koji je istakao da je osnovni cilj ovog fonda zaštita građana od kardiovaskularnih bolesti.
– Ova tri EKG aparata bitno će doprineti ranom otkrivanju srčanih tegoba bolesnika, a samim tim i njihovom uspešnijem lečenju – rekao je dr Ostojić.
Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda nedavno je kupila još jedan EKG aparat i poklonila ga Kardiološkom odeljenju Kliničkog centra Srbije.