Danas se završava sezona letnjih bašta
Za beogradske ugostitelje danas se završava ovogodišnja sezona letnjih bašta. Već sutra, 16. novembra, gradski i opštinski komunalni inspektori prinudno će uklanjati sve objekte koje vlasnici nisu sami demontirali. Kako je za BEOINFO rekao pomoćnik gradskog sekretara za inspekcijske poslove Miodrag Joksimović, sa opštinskim komunalnim inspekcijama dogovoreno je da se od sutra po hitnom postupku prinudno sklanjaju svi ovakvi objekti koji su ostali na ulicama.
– I ovoga puta maksimalno ćemo insistirati na tome da se javna površina u potpunosti i odmah dovede u prvobitno stanje. To znači da je potrebno ukloniti sve elemente letnjih bašta: podijume, tende ili žardinjere, a kontrola će početi od ulica poznatih po ovim objektima. Iako postoji inicijativa za formiranje zimskih bašta ove mere će se primenjivati na sve vlasnike ovih objekata dok se u potpunosti ne reguliše njihov budući položaj – rekao je Miodrag Joksimović, pomoćnik sekretara za inspekcijske poslove.
Novčane kazne za prekršioce iznose do 25.000 dinara za fizička lica, za preduzetnike do 250.000 dinara, a za pravna lica i do 500.000 dinara.
Gradski i opštinski komunalni inspektori maksimalno će se angažovati i na uklanjanju reklama, plakata i drugih sličnih oglasa sa mesta koja nisu za to predviđena. Za ove prekršaje predviđene su kazne do 25.000 dinara za fizička lica, do 250.000 dinara za preduzetnike i do 500 hiljada dinara za pravna lica.