Završnica gradskog prvenstva u košarci
Završnica Gradskog prvenstva u košarci održaća se 16. i 17. novembra u CKS „Šumice”. Nadmetanje za treće mesto održaće se sutra, 16. novembra, a finale u petak, 17. novembra.
Košarka je prvi sport u ovoj školskoj godini u kome će se u okviru „Sportiša” nadmetati učenici osnovnih i srednjih škola u Beogradu. Takmičenje je organizovano za četiri uzrasne kategorije u muškoj i ženskoj konkurenciji: osnovci petog i šestog razreda čine jednu kategoriju, učenici sedmog i osmog razreda drugu, dok su srednjošolci takođe podeljeni u dve grupe: prvi i drugi razred, i treći i četvrti.
Do sada je na unutarodeljenskim, međuodeljenskim i opštinskim takmičenjima u okviru „Sportiša” odigrano 5.990 utakmica, u kojima su se nadmetala 47.094 učenika.
Po završetku takmičenja pobednicima će biti uručene medalje i diplome, a pehare će primiti na posebnoj svečanosti u Starom dvoru u utorak, 21. novembra.
Takmičenje je deo „Sportiša”, sistema sportskih takmičenja za osnovce i srednjoškolce, koji je ustanovljen 2002. godine.