Beoinfo vesti

Seminar o uvođenje debatnog programa u srednje škole

16.11.2006.

Seminar o uvođenje debatnog programa u srednje škole
Veličina Slova

Savet za socijalnu politiku opštine Novi Beograd, u saradnji sa Asocijacijom za kreativnu komunikaciju i finansijsku podršku Grada Beograda, počeo je realizaciju projekta „Uvođenje debatnog programa u srednje škole u Novom Beogradu”. Seminar za profesore i učenike koji učestvuju u ovom projektu održaće se 17. i 18. novembra u zgradi opštine.

Prema rečima Spomenke Ćirić-Janković, savetnika za socijalnu politiku opštine, ovaj projekat pomoći će mladima da se osposobe za tolerantno vođenje argumentovane rasprave, da razviju govorničke veštine i sposobnost javnog iznošenja mišljenja, nasuprot govoru mržnje i netolerancije.

Na ovom seminaru učestvovaće po dva profesora i šest učenika iz srednjih škola koji su pokazali motivisanost da razviju debatni klub u svojoj školi. Po završetku seminara profesori i učenici će, uz superviziju stručnjaka, formirati ove klubove u školama.

U decembru će biti održan i debatni turnir, na kome će biti proglašen najbolji „debater” i najbolji debatni timovi, koji će dobiti nagrade i pehar sa ugraviranim podacima o prvom ovakvom turniru u Novom Beogradu.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više