Seminar o uvođenje debatnog programa u srednje škole
Savet za socijalnu politiku opštine Novi Beograd, u saradnji sa Asocijacijom za kreativnu komunikaciju i finansijsku podršku Grada Beograda, počeo je realizaciju projekta „Uvođenje debatnog programa u srednje škole u Novom Beogradu”. Seminar za profesore i učenike koji učestvuju u ovom projektu održaće se 17. i 18. novembra u zgradi opštine.
Prema rečima Spomenke Ćirić-Janković, savetnika za socijalnu politiku opštine, ovaj projekat pomoći će mladima da se osposobe za tolerantno vođenje argumentovane rasprave, da razviju govorničke veštine i sposobnost javnog iznošenja mišljenja, nasuprot govoru mržnje i netolerancije.
Na ovom seminaru učestvovaće po dva profesora i šest učenika iz srednjih škola koji su pokazali motivisanost da razviju debatni klub u svojoj školi. Po završetku seminara profesori i učenici će, uz superviziju stručnjaka, formirati ove klubove u školama.
U decembru će biti održan i debatni turnir, na kome će biti proglašen najbolji „debater” i najbolji debatni timovi, koji će dobiti nagrade i pehar sa ugraviranim podacima o prvom ovakvom turniru u Novom Beogradu.