U obnovu Beogradske tvrđave grad ove godine uložio 202 miliona dinara
U obnovu Beogradske tvrđave iz gradskog budžeta ove godine uloženo je oko 202 miliona dinara, rekla je Ljiljana Obradović, direktor Javnog preduzeća „Beogradska tvrđava”, na današnjoj konferenciji za novinare održanoj na Kalemegdanu Od početka građevinske sezone restrauratorsko-konzervatorski radovi obavljani su na jugoistočnom bedemu tvrđave, bedemu kod Leopoldove kapije, Karađorđevom mostu i mostu kod Kralj kapije, Velikom stepeništu, Velikom barutnom magacinu, bedemu kod Trga narodnih heroja, vratnicama na svim kapijama, kao i stepeništu kod crkve Svete Petke. Radi se i na izgradnji pešačke staze oko tvrđave, a u planu je izgradnja dečjeg igrališta na mestu gde je ranije bio teren za mini golf.
– Budžet za obnovu Beogradske tvrđave biće čak 878 miliona dinara. Obnovićemo kompleks Zindan kapije, Sahat kule, Stambol kapije, kompleks Barutane, Malo stepenište, kao i sve preostale bedeme. Posebno važna biće restauracija kapije Karla Šestog i Rimskog bunara, dva objekta austrijske arhitekture koja nikada nisu obnavljana. Za taj posao ćemo najverovatnije tražiti pomoć stranih stručnjaka – rekla je Ljiljana Obradović.