Jasmina Savić primila delegaciju francuskih lekara
Zamenik gradskog sekretara za zdravstvo Jasmina Savić primila je danas u Starom dvoru delegaciju francuskog bolničkog centra Agilem, koju je predvodio generalni direktor te ustanove Tjeri Šmit, i predstavnike Kliničkog centra Srbije.
Povod posete je bila današnja konferencija u organizaciji ove dve zdravstvene institucije, na kojoj su bili prezentovani zdravstveni sistem i planiranje zdravstva u Republici Francuskoj. Učesnici konferencije razgovarali su o tarifiranju aktivnosti u zdravstvu, zbrinjavanju urgentnih pacijenata i informativnim sistemima u bolnicama.
Saradnja francuskih i srpskih stručnjaka počela je 2000. godine, kada su Francuzi Kliničkom centru Srbije dali humanitarnu pomoć u medicinskim aparatima i bolničkom materijalu.