Međunarodni šahovski turnir za Trofej Beograda
Pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada, od 22. do 30. novembra, u Hotelu „Obrenovac” u Obrenovcu održaće se Devetnaesto međunarodno otvoreno prvenstvo Beograda u šahu. Turnir se igra u okviru nadmetanja za Trofej Beograda 2006. i očekuje se da će učestvovati više od sto šahista iz Srbije, Rusije, Francuske, Slovačke, Makedonije i sa Islanda.
Predstavnik Sekretarijata za sport i omladinu Dragan Ćirić rekao je na današnjoj konferenciji za novinare u zgradi Gradske uprave da se izmeštanjem ovog turnira iz Beograda u Obrenovac šah popularizuje izvan glavnog grada.
Predsednik Organizacionog odbora prvenstva Goran Vlahović rekao je da je učešće u ovoj manifestacije do sada najavilo 15 velemajstora.
– Nadamo se da će broj učesnika do početka takmičenja nastaviti da raste, ali u svakom slučaju reč je o velikom sportskom događaju i, svakako, najvećem šahovskom turniru u Srbiji – istakao je Vlahović.
Državni prvak u ženskoj konkurenciji Irina Čoljuškina izrazila je zadovoljstvo time što država, uprkos materijalnim poteškoćama, omogućava da se ovakve manifestacije održe.
Organizatori turnira su Šahovski savez Beograda i Hotel „Obrenovac”, a Saobraćajno preduzeće „Lasta” obezbedilo je besplatan prevoz za učesnike. Ukupan nagradni fond, koji će podeliti najuspešniji šahisti, iznosi 5.250 evra. Organizatori su, kao specijalnu nagradu za najbolje plasiranog učesnika iz Srbije, obezbedili učešće na „Aeroflotovom” šahovskom turniru u Moskvi, najvećem te vrste na svetu, s nagradnim fondom od 100.000 evra.