Utvrđivanje plana za uklanjanje arhitektonskih barijera
Đorđe Bobić, Glavni gradski arhitekta, i Ljiljana Lučić, sekretar za socijalnu i dečju zaštitu, sutra će u sali Skupštine opštine Vračar, od 11 do 13 časova, održati sastanak sa predstavnicima više od 20 organizacija i udruženja lica sa invaliditetom koje su registrovane ili imaju sedište na području Beograda. Na sastanku će biti utvrđen zajednički Plan za uklanjanje arhitektonskih barijera u 2007. godini.
Realizacijom ovog plana, po principu prioriteta, Grad će dati svoj doprinos primeni Zakona o sprečavanju diskriminacije po osnovu invalidnosti, a licima sa invaliditetom omogućiti dostupnost većini ustanova od značaja kako bi normalno funkcionisali u svakodnevnom životu. To se pre svega odnosi na zgrade gradske i opštinskih uprava, obrazovnih, zdravstvenih, kulturnih i drugih ustanova.
Zbog pristupačnosti i nepostojanja arhitektonskih barijera odlučeno je da se sastanak održi u opštini Vračar.