Beoinfo vesti
Od početka godine u Beogradu 28 novozaraženih HIV-om
21.11.2006.
Od početka godine u Beogradu 28 novozaraženih HIV-om
Od početka godine u Beogradu je registrovano 28 novih slučajeva HIV pozitivnih – 23 muškarca i pet žena. Od ovog broja 15 lica zaraženo je homoseksualnim putem, sedam heteroseksualnim, intravenskim putem jedna osoba, dok je kod pet lica uzrok zaraze nepoznat – rekla je za BEOINFO Lela Ilić, rukovodilac Savetovališta za sidu u Gradskom zavodu za javno zdravlje.
Prema najnovijim podacima Gradskog zavoda za javno zdravlje, u ovom periodu od side je obolelo 14 osoba – 11 muškaraca i tri žene, a umrlo 13 lica – devet muškaraca i četiri žene.
U Beogradu je trenutno registrovano 1.656 lica zaraženih HIV-om i 945 obolelih od side. Do sada je u prestonici od ove opake bolesti umrlo ukupno 708 lica.
Podeli vest