Beoinfo vesti

Od početka godine u Beogradu 28 novozaraženih HIV-om

21.11.2006.

Od početka godine u Beogradu 28 novozaraženih HIV-om
Veličina Slova

Od početka  godine u Beogradu je registrovano 28 novih slučajeva HIV pozitivnih – 23 muškarca i pet žena. Od ovog broja 15 lica zaraženo je homoseksualnim putem, sedam heteroseksualnim, intravenskim putem jedna osoba, dok je kod pet lica uzrok zaraze nepoznat – rekla je za BEOINFO Lela Ilić, rukovodilac Savetovališta za sidu u Gradskom zavodu za javno zdravlje.

Prema najnovijim podacima Gradskog zavoda za javno zdravlje, u ovom periodu od side je obolelo 14 osoba – 11 muškaraca i tri žene, a umrlo 13 lica – devet muškaraca i četiri žene.

U Beogradu je trenutno registrovano 1.656 lica zaraženih HIV-om i 945 obolelih od side. Do sada je u prestonici od ove opake bolesti umrlo ukupno 708 lica.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više