Poboljšano stanje komunalnog reda oko zdravstvenih ustanova
U toku protekle dve nedelje gradski komunalni inspektori obavili su 74 kontrole objekata i prostora koji pripadaju bolnicama, institutima i zavodima zdravstvenih ustanova i utvrdili da se komunalni red uglavnom poštuje.
– Iako su oko mnogih zdravstvenih ustanova u toku građevinski radovi, u odnosu na prošlu godinu poštovanje komunalnog reda je mnogo bolje. Ipak je izdato 47 rešenja a ona se uglavnom odnose na potrebu uklanjanja šuta, suvog granja i lišća, rashodovanog bolničkog inventara, zamenu polomljenih prozora, nedostatak poklopaca na šahtovima, oštećene klupe itd. Za otklanjanje ovih nedostataka dati su kratki rokovi i ukoliko se po njima ne postupi, komunalni inspektori će protiv prekršilaca podnositi prijave sudiji za prekršaje – rekla je Milica Sekulović, pomoćnik gradskog sekretara za inspekcijske poslove.