Beoinfo vesti

Gradske stipendije srednjoškolcima i studentima i sledeće godine

23.11.2006.

Gradske stipendije srednjoškolcima i studentima i sledeće godine
Veličina Slova

Gradske stipendije, u iznosu od po 15.000 dinara mesečno, sledeće godine dobijaće 300 mladih Beograđana: 100 srednjoškolaca, 110 studenata prirodnih i tehničkih nauka i 90 studenata društvenih i umetničkih fakulteta i viših škola, rekao je danas gradonačelnik Nenad Bogdanović. U ove svrhe iz budžeta grada biće izdvojeno 54.000.000 dinara.

– Ovo nije socijalna priča, već podsticaj izuzetno talentovanoj deci. Ovim programom stipendiramo decu iz Beograda, i onu koja ovde studiraju, ali i onu koja studiraju u drugim mestima. Podržaćemo i talentovanu decu izbeglice koja još uvek nisu regulisala svoj status – istakao je Bogdanović.

Program podrške talentovanim srednjoškolcima i studentima realizuje se od 2004. godine. Te godine gradske stipendije, u iznosu od po 10.000 dinara mesečno, dobijala su 43 srednjoškolca i 101 student, za šta je iz gradskog budžeta izdvojeno 17.280.000 dinara.

U 2005. godini stipendije, u iznosu od po 11.000 dinara mesečno, dobijalo je 86 srednjoškolaca i 167 studenata (81 prirodnih i tehničkih i 86 društvenih i umetničkih fakulteta). Iz budžeta grada bilo je izdvojeno 33.396.000 dinara.

Ove godine stipendije po 13.500 dinara mesečno dobija 282 mladih, 90 srednjoškolaca i 192 studenta (75 studenata prirodnih i tehničkih nauka i 117 sa društvenih i umetničkih fakulteta). Iz budžeta grada za te namene izdvojeno je 40.608.000 dinara.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više