Beoinfo vesti

Grad preuzima osnivačka prava nad zdravstvenim ustanovama

27.11.2006.

Grad preuzima osnivačka prava nad zdravstvenim ustanovama
Veličina Slova

Gradski odbornici će u sredu na sednici Skupštine grada Beograda razmatrati odluke preuzimanju osnivačkih prava nad 27 zdravstvenih ustanova – 16 domova zdravlja, jedne apoteke, šest zavoda i četiri kliničko-bolnička centra. Grad će ove obaveze preuzeti od 1. januara 2007. godine, u skladu sa Zakonom o zdravstvenoj zaštiti donetim krajem 2005. godine. Prema tom zakonu grad osniva dom zdravlja, apoteku, zavod na primarnom nivou obavljanja zdravstvene delatnosti i kliničko-bolnički centar.

Tako će od ukupno 54 zdravstvene ustanove u državnoj svojini koje rade na teritoriji Beograda grad preuzeti 27 ustanova – domove zdravlja u 16 gradskih opština (Surčin još nema svoj dom zdravlja), Zavod za zdravstvenu zaštitu studenata, Gradski zavod za hitnu medicinsku pomoć, Gradski zavod za gerontologiju, kućno lečenje i negu, Gradski zavod za bolesti pluća i zaštitu od tuberkuloze, Gradski zavod za kožne i venerične bolesti, Zavod za biocide i medicinsku ekologiju, kliničko-bolničke centre „Bežanijska kosa”, „Dr Dragiša Mišović”, „Zvezdara”, i „Zemun” i Apoteku „Beograd”.

Odbornicima je za ovu sednicu upućen i Predlog odluke o izradi izmena i dopuna Generalnog plana Beograda 2021. godine, Predlog odluke o izradi plana detaljne regulacije koridora dalekovoda 110 KV broj 101 i tri predloga planova detaljne regulacije.

Na sednici Skupštine grada razmatraće se Odluka o visini stope poreza na imovinu i Odluka o javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji Beograda.

Odbornici će u sredu odlučivati i o promeni naziva 178 ulica u opštinama Voždovac, Savski venac, Stari grad, Čukarica i Rakovica, kao i 86 ulica u opštinama Palilula, Zvezdara i Zemun.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više