Beoinfo vesti
Modernizacija 60 tramvaja
28.11.2006.
Modernizacija 60 tramvaja
Gradsko saobraćajno preduzeće „Beograd” modernizovaće 60 tramvaja, posredstvom kradita Evropske investicione banke koji iznosi oko 26,7 miliona evra. U toku je pretkvalifikacioni postupak za generalni remont i modernizaciju ovih vozila, kojim će se napraviti selekcija firmi koje će učestvovati na budućem tenderu.
– Ulaganja po vozilu biće oko 450.000 evra, a odnose se na sve one elemente tramvaja koji zahtevaju modernizaciju, poput vuče, elektronike, sistema točkova, kočnica i vrata, kao i dizajna i klimatizacije. Po završetku ovog posla, tramvajski podsistem, koji ima prosečnu starost oko 21 godinu po vozilu, umnogome će biti poboljšan – rekao je Slaven Tica.
Podeli vest