Doneta Odluka o javnom linijskom prevozu putnika
Odbornici Skupštine grada doneli su na današnjoj sednici Odluku o javnom linijskog prevozu putnika na teritoriji Beograda. Prema rečima Dejana Malog, člana Gradskog veća, do sada je važila odluka doneta početkom 1991. godine. U međuvremenu ova odluka je pretrpela nekoliko izmena, a glavni razlog za donošenje potpuno nove odluke jesu zakoni o komunalnim delatnostima i drumskom saobraćaju s kojima se ona morala uskladiti.
Odlukom su propisani uslovi i način organizovanja javnog linijskog prevoza putnika u Beogradu, uključujući i novu opštinu Surčin. Trolejbuski, tramvajski i šinski prevoz obavlja isključivo javno komunalno preduzeće, a pojedine linije javnog gradskog i prigradskog prevoza mogu se poveriti drugom privrednom društvu, ugovorom na pet godina. Umesto Gradsko saobraćajnog preduzeća „Beograd”, koje je do sada bilo glavno nadležno preduzeće za određivanje trasa linija, stajališta i drugih važnih pitanja prevoza, taj posao je poveren Direkciji za javni prevoz. U Odluku je unet i integrisani tarifni sistem, koji je do sada bio definisan posebnim aktima gradonačelnika.
Odluka precizira i dužnosti i prava vozača, a novina je da je u vozilo zabranjeno uvoditi životinje osim specijalno dresiranih pasa vodiča za slepa lica.