Beoinfo vesti

Nenad Bogdanović primio Ingemara Stenmarka

29.11.2006.

Nenad Bogdanović primio Ingemara Stenmarka
Veličina Slova

Gradonačelnik Beograda Nenad Bogdanović primio je večeras u Starom dvoru Ingemara Stenmarka, trostrukog pobednika svetskog kupa, trostrukog svetskog prvaka i dvostrukog olimpijskog šampiona u skijanju. – Veliko nam je zadovoljstvo što je gospodin Stenmark danas naš gost u gradskoj kući i gradu Beogradu. On je živa sportska legenda, a u vreme kad se takmičio smatrali smo ga u bivšoj Jugoslaviji našim skijašem jer je vozio Elanove skije, što je nama bilo posebno interesantno. On je odličan propagator skijaškog sporta i ja se nadam da će se ovaj sport polako, ali sigurno razvijati i u Srbiji. Mislim da je njegov dolazak u Srbiju dobar potez kao i prethodni dolasci Marlen Oti i Karla Luisa kao promotora maratona, jer sa takvim zvezdama iz Beograda u svet odlazi jedna lepa slika – rekao je Bogdanović za BEOINFO. Izražavajući zadovoljstvo boravkom u Beogradu, Ingemar Stenmark je podsetio da je u našem gradu prvi put na kratko boravio 1984. godine, ali je obećao da će Beograđani ovoga puta imati priliku da ga bolje upoznaju. Ovaj najuspešniji skijaš u istoriji alpskog skijanja otvoriće Prvi zimski međunarodni sajam turizma „Ski travel expo 2006” koji se od 30. novembra, do 3. decembra održava u Beogradu. Prijemu u Starom dvoru prisustvovali su Anđelko Trpković, generalni direktor Beogradskog sajma i Petar Stakić, predsednik asocijacije „Sport za sve”.
Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više