Tokom vikenda odneto 1.594 kubika kabastog smeća
Ekipe JKP „Gradska čistoća” uklonile su za vreme proteklog vikenda sa područja deset gradskih opština ukupno 1.594 kubika kabastog smeća, saopštilo je danas ovo komunalno preduzeće. Ova akcija se već uobičajeno sprovodi svakog prvog vikenda u mesecu.
Kao i obično, građani su svoj stari nameštaj, dotrajale aparate za domaćinstvo i druge neupotrebljive kabaste predmete odlagali pored najbližih kontejnera. Najviše kabastog smeća ovog vikenda izneli su građani Čukarice (246 kubika), dok je najmanje otpada odveženo sa područja Starog grada (99 kubika).
Odnošenje većih količina ovog smeća može se i unapred najaviti „Gradskoj čistoći” na broj telefona: 2768-770. Procedura prijavljivanja i uslova odvoženja kabastih predmeta drugačija je za pravna lica. Oni ovu vrstu usluga plaćaju po kubnom metru odvezenog smeća, ili po broju sati rada.