Beoinfo vesti
Održan „Bazar zdravlja” u Barajevu
16.06.2007.
Održan „Bazar zdravlja” u Barajevu
Danas je u porti novoizgrađene crkve u Barajevu održan „Bazar zdravlja” u organizaciji Sekretarijata za zdravstvo i Doma zdravlja „Dr Milorad Vlajković” – Barajevo. Građanima ove opštine su besplatno i bez zdravstvene knjižice proveravani nivo šećera u krvi, holesterol i trigliceridi, krvni pritisak i telesna težina.
– Pored ovih pregleda lekari su radili EKG i ultrazvuk stomaka onim građanima za koje je pregledom utvrđeno da je to potrebno. Bazar je posetio veliki broj građana, kojima su deljeni i promotivni materijali o prevenciji bolesti, kao i voće koje je znak zdravlja i zdravog načina života – rekla je za Beoinfo zamenica gradskog sekretara za zdravstvo dr Jasmina Savić-Joksimović.
Ciljevi manifestacije su bili promovisanje zdravih stilova života, podsticanje građana da brinu o svom zdravlju, podrška u oslobađanju od štetnih navika (zloupotreba alkohola, lekova, duvana, fizička neaktivnost, prekomerna i nepravilna ishrana), zaštita od zaraznih bolesti i edukacija o važnosti preventivnih zdravstvenih pregleda. Bazar zdravlja osmišljen je da doprinese povećanju nivoa lične zdravstvene kulture, svesti građana o neophodnosti preventivnih pregleda i edukaciji o prevenciji bolesti.
Podeli vest