Beoinfo vesti

Za vikend počinje velika akcija čišćenja prilaza Beogradu

25.06.2007.

Za vikend počinje velika akcija čišćenja prilaza Beogradu
Veličina Slova

Javna komunalna preduzeća „Gradska čistoća” i „Zelenilo – Beograd” počeće u subotu, 30. juna, veliku akciju čišćenja  najvažnijih prilaza Beogradu. Akcija će trajati čitavog jula, a svakog vikenda biće čišćen neki od pet glavnih ulaza u grad. Uklanjanje smeća sa ovih lokacija inače je obaveza „Srbijaputa”, ali je Grad Beograd odlučio da pomogne u realizaciji ovog posla.

– Prvog vikenda očistićemo prilaz sa Ibarske magistrale, tačnije potez od Lipovičke šume do početka Radničke ulice. Uklanjaćemo svo smeće na koje budemo naišli. Angažovaćemo veliki broj radnika i svu potrebnu mehanizaciju – rekao je za BEOINFO Bogoljub Radić, koordinator operative JKP „Gradska čistoća”.

Drugog vikenda jula biće očišćen prilaz iz pravca Zemuna, tj. potez od Batajničkog mosta do Kvantaške pijce i od Surčina do benzinske pumpe „Zmaj”. Trećeg vikenda, 14. i 15. jula, biće očišćen prilaz sa Avalskog puta, od Banjice do skretanja za Zuce, a vikend posle toga na red će doći i Zrenjaninski put i to deo od Padinske skele do Pančevačkog mosta. Poslednjeg vikenda jula smeće, šut i ostali otpad biće uklonjeni na delu Smederevskog puta, od kafane „Tri tiganja” do „Jugopetrolove” benzinske pumpe u Malom Mokrom Lugu.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više