Postavljaju se putokazi do parkinga za autobuse i putničke automobile
Sekretarijat za saobraćaj angažovao je saobraćajnu policiju kako bi sve proteklo u najboljem redu što se tiče bezbednosti saobraćaja pre i posle koncerta Rolingstonsa.
– Prilagodili smo linije javnog prevoza stanju u saobraćaju pred početak i po završetku koncerta. Očekujemo oko 15.000 ljudi iz inostranstva. Isto tako očekujemo da će biti velike potrebe za parkiranjem autobusa. U tu svrhu smo organizovali „Parking servis” da prihvata ove autobuse. Sekretarijat za saobraćaj će u saradnji sa JKP „Beograd-put” postaviti neophodne putokazne table, koje će posetiocima omogućiti lakše pronalaženje ovih parkinga, a biće postavljene na autoputu (iz pravca Niša i Šida, u zonama kružnih petlji) i u zoni „Sava centra”. Na ovim putokaznim tablama, osim oznake za parkiranje, stajaće i tabla: „Koncert Ušće“ – kaže Slobodan Ležajić, koordinator u Sekretarijatu za saobraćaj.
Na parkingu kod „Sava centra” biće obezbeđeno 200 mesta za autobuse, kod Hale „Limes” ima još tridesetak mesta za autobuse i više od 500 mesta za putničke automobile. U blizini buvljaka ima više od 600 mesta za putničke automobile. Do tih parkinga će biti postavljeni putokazi kako bi se posetioci bolje snašli i kako se ne bi pravile gužve i kolone kroz grad. Od ovih parkinga do mesta gde se održava koncert, očekuje se da posetioci idu pešice jer su svi blizu Ušća.