Spasioci na Adi Ciganliji imaju pune ruke posla
I pored brojnih upozorenja i apela, mnogi posetioci Ade Ciganlije i dalje ne poštuju osnovna pravila bezbedosti. Incidenti se događaju svakodnevno, a Spasilačka služba na Savskom jezeru ima pune ruke posla, kako u radnom vremenu, tako i tokom noći, kada njihova patrolna ekipa, upozorava i nadgleda noćne kupače.
Tako su sinoć na svu sreću gotovo na sredini Savskog jezera pod reflektorom primetili mladića starosti oko 20 godina, koji je počeo da tone. U patroli je bio Žarko Maksić, šef spasilačke službe, koji ga je odmah izvukao na obalu.
– Mladić je brzo došao svesti, pošto sam ga na vreme izvukao. Došao je ovde sa drugarima, malo su popili, a onda otišli na kupanje. Ovo je nažalost uobičajena praksa mladih na Adi, naročito sa Makiške strane – upozorava Maksić, čija je noćna patrolna ekipa od 1. jula do sada spasila 10 života.
Nažalost, apele lekara i Uprave kupališta mnogi građani i dalje ne prihvataju, zbog čega se svakodnevno i dogaćaju incidenti na Savskom jezeru.
Uprava kupališta ponovo upozorava sve posetioce na savete lekara, da je po ovako visokim temperaturama, koje meteorolozi najavljuju do kraja nedelje najbolje da se ne izlažu suncu i ostanu u hladovini. Takođe apeluju na sve posetioce da se uzdrže od noćnog kupanja, koje je izuzetno rizično, i dokle god ne prihvate ove savete, rizik od nesrećnih slučajeva je izuzetno veliki. Takođe je neophodno da se svi pridržavaju osnovnh pravila, a to je da se kupaju u delovima plaže koji su za to predviđeni, gde postoji spasilačka služba, jer je ovde bezbednost zagarantovana, i u poslenjih šest godina ovde se niko nije udavio.