Beoinfo vesti

U Galeriji „Artget” pisci čitaju svoje tekstove

10.08.2007.

U Galeriji „Artget” pisci čitaju svoje tekstove
Veličina Slova

Književnici Goran Babić, Zvonko Karanović i Igor Marojević čitaće izvode iz svojih pesama i romana u ponedeljak, 13. avgusta, u 20 časova u Galeriji „Artget” u Kulturnom centru Beograda na Trgu Republike 5. Književno veče organizuje se u okviru programa „SKD klub KCB”, koji predstavlja saradnju Srpskog književnog društva i Kulturnog centra Beograda. Ljubitelji književnosti svakog trinaestog u mesecu mogu da prisustvuju ovakvim događajima.  

Goran Babić (1944) jedan je od najvažnijih pesnika jugoslovenske književne scene sedamdesetih i osamdesetih. Najviše piše poeziju, ali je objavljivao i drame, romane, eseje, režirao je na televiziji i filmu, piše za novine i radio. Zvonko Karanović (1959) do sada je objavio sedam zbirki pesama: „Blickrig” (1990), „Srebrni surfer” (1991), „Mama melanholija” (1996), „Ekstravaganca” (1997), „Tamna magistrala” (2001), „Neonski psi” (2001), „Svlačenje” (2004) i romane: „Više od nule” (2004) i „Četiri zida i grad” (2006).

 Igor Marojević (1968) autor je sledećih romana: „Obmana Boga” (1997), „Dvadeset četiri zida” (1998), „Žega” (2004) i „Mediterani” (2006), kao i zbirke priča „Tragači” (2001). Dela su mu prevođena na mnoge evropske jezike. Napisao je i dramu „Nomadi” koja je u produkciji barselonskog Instituta za teatar izvođena 2004. godine na katalonskom i španskom jeziku. Za roman „Žega” dobio je nagradu „Stevan Pešić” i nagradu iz fonda „Borislav Pekić”. Član je Srpskog PEN-a.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više