Radmila Hrustanović primila osnivača fondacije „Art of living”
Zamenica gradonačelnika Radmila Hrustanović primila je u Starom dvoru humanistu Šri Šri Ravi Šankara, osnivača fondacije „Umetnost življenja” („Art of living”). Ova fondacija je najveća humanitarna organizacija u svetu, bazirana na volonterstvu, aktivna je u 152 zemlje i akreditovana pri Ujedinjenim nacijama i Svetskoj zdravstvenoj organizaciji.
– Meni su dobro poznate aktivnosti vaše organizacije jer su okrenute ka svim ljudima sveta. To što ste danas ovde, kada se u Beogradu otkriva spomenik Mahatmi Gandiju dokaz je da ste na njegovom putu. Indija je svetu dala mnogo značajnih mislilaca, a Gandi je svakako jedan od onih koji pripada celom svetu. Mi smo u nedavnoj istoriji imali period mržnje i sukoba, i nadam se da je to vreme sada iza nas. Mir je jedina pobeda, jer ništa nije tako vredno ukoliko svi ne uživamo u miru – rekla je Radmila Hrustanović.
Zahvalivši se na prijemu, Šri Šri Ravi Šankar rekao je da je veoma važno biti protiv nasilja i promovisati vrednosti saradnje i međusobnog razumevanja. To je jedini put napred za celo čovečanstvo, rekao je osnivač fondacije „Umetnost življenja”. Tokom dana Šri Šankar će prisustvovati otkrivanju biste Mahatmi Gandija u Novom Beogradu.