Bazari zdravlja na tri lokacije
Dom zdravlja „Dr Milutin Ivković” organizuje bazare zdravlja za građane Palilule na tri lokacije. Na Karaburmi će biti organizovan u utorak, 23. oktobra, na platou kod bioskopa „Slavica”, u Kotežu u četvrtak, 25. oktobra, ispred ambulante, a u Ovči u petak, 26. oktobra, na platou pored ambulante.
Prisutni građani moći će da izmere arterijski pritisak, provere šećer, holesterol i trigliceride u krvi. Oni će ovom prilikom dobiti i lekarske savete o zdravstvenom stanju i zdravoj ishrani. Ženama će biti podeljeni leci i data uputstva o samopregledu dojke. Takođe, predviđena je anketa o navikama u ishrani kao i pušačkim navikama.
Akcija traje od 10 do 12 časova na sve tri lokacije. Ukoliko bude padala kiša, Bazar zdravlja se pomera za sledeću nedelju – isti dan (utorak, četvrtak, petak) isto mesto i vreme.