Zoran Alimpić obišao adaptirani vrtić u Rakovici
Zoran Alimpić, vršilac dužnosti gradonačelnika, posetio je danas vrtić „Dimitrije Koturović” u Rakovici u kome se privode kraju radovi na njegovoj rekonstrukciji, vredni pet miliona dinara. Sa Alimpićem vrtić su posetili i Ljiljana Jovčić, sekretar za socijalnu i dečju zaštitu, i Bojan Milić, predsednik opštine Rakovica.
– U toku ove godine u beogradskim obdaništima je mnogo urađeno. Ovaj vrtić je primer kako vila stara više od 100 godina može lepo da se sredi. I sledeće godine nastavićemo sa ulaganjima u objekte za najmlađe. Veoma nam je važna i izgradnja novih namenskih objekata za decu, kao i iznajmljivanje prostora koje ćemo adaptirati za boravak dece. Samo na taj način problem smeštaja dece biće rešen – rekao je Zoran Alimpić.
U vrtiću „Dimitrije Koturović”, u kome boravi 130 mališana uzrasta od tri do sedam godina, izvedeni su radovi na vodovodnim, kanalizacionim i elektroinstalacijama, zamenjena stolarija, reparirana drvena vrata, renovirana dečja kupatila i kuhinjski blok, ishoblovan i lakiran parket, postavljena spoljna rasveta i okrečene sve prostorije. Novu opremu dobiće posle Nove godine. Sledeće godine u Rakovici će biti rekonstruisan i vrtić „Izvorčić” i radovi investicionog održavanja objekata „Hajdi”, „Dolores” i „Pionirski grad”.
Prema rečima Ljiljane Jovčić, u Beogradu se trenutno rekonstruiše 40 vrtića. U okviru ovog programa već su adaptirana četiri objekta u Lazarevcu i jedan u Zemunu. Prema planu Sekretarijata za socijalnu i dečju zaštitu, u 2008. godini počeće izgradnja dva vrtića – na Čukaričkoj padini i u Kaluđerici.