Beoinfo vesti

Tribina „EU: Utopija ili stvarnost?”

19.05.2008.

Tribina „EU: Utopija ili stvarnost?”
Veličina Slova

U sali na drugom spratu Doma omladine sutra u 19 časova biće održana tribina „EU: Utopija ili stvarnost?”

Na tribini će pokušati da se odgovori na pitanja kao što su: koja je politička ideja u temelju Evropske unije, da li je ideja tržišta, multikulturalnosti, ili nešto treće politički horizont Evrope i koliko uopšte znamo o EU. Odgovori su potrebni jer znanje onemogućava manipulaciju i predrasude, kao i strah i stereotipe i evroskeptika i evroutopista, koji rešenje svih problema vide u Evropi.

Na tribini će govoriti Darko Tanasković, profesor na Filološkom fakultetu, Jovan Teokarević, politikolog sa Instituta za evropske studije, Slobodan Marković, politikolog iz Beogradskog centra za političku izuzetnost kao i Nenad Daković, urednik programa Doma omladine.

Aktuelni problem ulaska Srbije u Evropsku uniju dramatično ukazuje na nedostatak znanja o Evropi u sporovima o takozvanim evropskim integracijama. Zato je u ovim razgovorima naglasak na istoriji pojma Evrope. Ciklus će biti realizovan razgovorom između teoretičara i aktivista nevladinih organizacija evropske orijentacije.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više