Beoinfo vesti

Milan Krkobabić primio predstavnike akcionara „Beka”

08.10.2008.

Milan Krkobabić primio predstavnike akcionara „Beka”
Veličina Slova

Milan Krkobabić, zamenik gradonačelnika Beograda, razgovarao je danas sa predstavnicima Udruženja akcionara preduzeća „Beko” nad kojim je otvoren stečajni postupak. Akcionari su istakli zahtev da se proces stečaja ubrza, kako bi, uz što manje troškova, bili adekvatno obeštećeni.

Zamenik gradonačelnika je istakao da razgovor sa akcionarima „Beka” ima širi značaj jer na teritoriji grada postoje preduzeća koja se nalaze u sličnom ili identičnom položaju.

– Bilo bi dobro da svi učesnici u tom procesu učine sve da njihova preduzeća nastave da rade. Tamo gde to nije moguće, stečajni postupak treba okončati maksimalno brzo, uz striktno poštovanje zakonskih propisa. Ne smeju se zanemariti ni realni interesi akcionara, pogotovo ako ishod iz tih stečaja bitno određuje njihovu egzistenciju ali, ponavljam, interes glavnog grada jeste da svako preduzeće na našoj teritoriji opstane na tržištu i omogući svojim zaposlenima pristojan život – rekao je Milan Krkobabić.

Podeli vest
mapa-responsive768-2.jpg
Interaktivna mapa
Interaktivna mapa najvažnijih investicionih radova u Gradu Beogradu
Saznajte više