Veliko prolećno umivanje Beograda
JKP „Gradska čistoća” će predstojećeg vikenda, 11. i 12. aprila, u sklopu akcije „April – mesec čistoće” sprovesti veliko prolećno čišćenje Beograda. Akcija će obuhvatiti odnošenje kućnog smeća, kabastog otpada, šuta i zelenog otpada odloženog pored kontejnera, kao i uklanjanje divljih deponija sa šire teritorije grada. Pored toga, planirana je i popravka i pranje kontejnera, farbanje đubrijera i dodatno čišćenje i pranje ulica.
Tokom ovog vikenda biće angažovano preko 500 radnika „Čistoće” i oko 90 transportnih vozila, auto-cisterni, hidrocisterni, auto-čistilica, i druga raspoloživa mehanizacija.
U centralnom gradskom jezgru, javne površine će se čistiti i uz pomoć specijalnih mašina za uklanjanje žvakaćih guma i grafita sa betona, dok će na Paliluli i Voždovcu ekipe „Gradske čistoće” biti angažovane na uklanjanju divljih deponija.
JKP „Gradska čistoća” apeluje na sve sugrađane da se uključe u ovu akciju tako što će očistiti prilaze i urediti zelene površine oko svojih stambenih objekata, kako bismo svi zajedno dali doprinos lepšem i čistijem gradu.