Seminar posvećen modernizaciji usluga zaštite starijih osoba
Prvi edukativni seminar posvećen modernizaciji usluga zaštite starijih osoba pod nazivom „Personalni asistent, šta i kako?” biće održan u ponedeljak, 21. septembra, u opštini Vračar, u organizaciji Gerontološkog društva Srbije i ove opštine.
Na seminaru će biti predstavljen edukativni program za personalne asistente za starije osobe. Seminar je namenjen svim profesionalcima koji rade u javnim ustanovama i civilnim organizacijama, a bave se zaštitom starijih, ali i nezaposlenim licima evidentiranim u Nacionalnoj službi zapošljavanja kako bi se upoznali sa sposobnostima, veštinama, zadacima i ulogama personalnog asistenta.
Osnovni cilj je podrška razvoju i uvođenju inovativnih i savremenih pristupa obezbeđivanju pomoći i podrške vulnerabilnim starijim građanima i to promocijom, uspostavljanjem i razvojem usluga personalnog asistenta za stare. Seminar „Personalni asistent – šta i kako?” pohađaće i deset geronto-domaćica koje su prošle godine pružale pomoć u obavljanju svakodnevnih aktivnosti vračarskim seniorima. Prošle godine geronto-domaćice su obilazile 126 Vračaraca kojima je bila potrebna njihova pomoć i podrška.