Rekonstrukcija parka u Bloku 33
Rekonstrukcija parka u Bloku 33 između ulice Narodnih heroja, Omladinskih brigada i Bulevara Arsenija Čarnojevića privodi se kraju, a radovi bi trebalo da budu završeni za desetak dana.
– Stanari Bloka 33 uskoro će dobiti jednu malu oazu za odmor svih generacija. Tu će biti tereni za fudbal i košarku i dečje igralište, ali i deo za odmor. U radove je uloženo oko 16 miliona dinara – rekao je Nenad Milenković, predsednik opštine.
Prethodna, sada već uklonjena igrališta, staze, dečji rekviziti i parkovski mobilijar bili su u veoma lošem stanju od višegodišnje upotrebe, tako da je i rekonstrukcija trajala nekoliko meseci. Njom je obuhvaćena obnova dečjeg igrališta, sportskog terena, tribina oko njega i postojećih zelenih površina.
Izgrađeno je i novo asfaltirano igralište za mali fudbal, sa potrebnom opremom površine 150 kvadratnih metara. Još jedno veće igralište urađeno je od lomljenih betonskih ploča i na njemu će biti postavljeni dečji rekviziti, dve duple ljuljaške, isto toliko duplih klackalica i nekoliko vrteški i penjalica. Ispod dečjih rekvizita, radi veće bezbednosti, stavljena je specijalna podloga od gume.